Yağlı cilt için doğal maskeler


CİLDİ YAĞLI OLANLAR! YOĞURT VE LİMONLA DOST OLUN

Limonun özellikleri ve limon maskesi

Sıkılaştırıcı ve mikropları öldürücü özellikler içeren limon, bol su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılımını sağlıyor. Böylece cilt pürüzssüz bir görünüme kavuşuyor. Zengin C vitamini deposu olduğu içincildi dış rtkenlerden koruyup cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

YAPILIŞI:
2 limon kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde içinde 3 dakika bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı maske olarak kullanın. Temizlenmiş cildinize pamukla sürüp 3-5 dakika bekleyin. Ilık su ile yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günlük nemlendiricinizi sürün. Cildinizde bir sivilce belirdiğini farkederseniz, üzerine bir kaç gün biraz limon sürün(özellikle gece yatarken), hem acısının hafiflediğini hemde belirginliğinin azaldığını göreceksiniz.

Yoğurtla Siyah Nokta  Maskesi
Bu maske için sadece limon suyu ve yoğurt yeterli. Önce bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Karışımı gözlerinize değmeyecek şekilde yüzünüze sürün ve 15 dakila bekleyin.

Maskenin faydaları:
Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise , cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maskeyi hatada 1 kez uygulayın
Instagram

Leave A Response

*