Kamerayla İzdivaç


İsim Güzel… Kamerayla İzdivaç.

Yönetmen Doğa Kılcıoğlu Evlilik Programlarından olan “Esra Erol’la İzdivaç’ı belgeselleştirerek, Kosova’da düzenlenen 9. DokuFest Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali’ne katılmış ve seyirci ödülü almış. Tebrik ederiz.

Ödüle diyeceğimiz yok, emek harcanarak yapılmış bir belgesel. Yönetmeninin de eline sağlık. Sözümün her sabah ya da öğle saatlerinde yüzbinlerce kişinin bu programa ve benzerlerine kilitlenmesi. Bu bir başarıdır gözüyle bakanların sayısı oldukça yüksektir eminim, Şahsi fikrim bunun tersi doğrultusunda. İnsanlar evlenmek için bu programı seçiyorlarsa ve yüzbinler acaba o evlenecek mi, bu ayrılacak mı tartışmalarını aralarında sürdürürken, ülkede neler olup bitiyor umurunda değilse, bu bir uyutmacadır, kandırmacadır.

İnsanları eğitmek, bilgilendirmek, bilinçlendirmek yerine, kim evlenecek, kim ayrılacak türünden merak arttırıcı programlar yapmak ve bundan kazanç sağlamak ne derece doğru? Arz talep meselesi diyeceksiniz. Haklısınızda ama bu millet önüne konulanın hangisine hayır demiştir bugüne kadar… Herşeyi alıp kabul etmiştir. Kolay olanı seçmek yerine zoru seçip, eğitmek varken böyle saçmalıklarla insanları kör etmek anlamsız ve saçma.
Instagram

Leave A Response

*